Sitemizdeki İçeriklerin Hepsini Görmek İçin Lütfen Üye Olunuz. 
AnasayfaSaimbeyli ForumTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır (Makale)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Safak Yeter
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 350
Forum Seviyesi : 682
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 26
Nerden : Adana

MesajKonu: Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır (Makale)   Paz Mayıs 17, 2009 9:04 am

Ben Metetron'um.
Benden,planetiniz ve üzerindeki yaşam yükselirken içinden geçilen durumlarla ilgili yardımcı olacak bilgiler vermem rica edildi.
Bu gezegen ve üzerindeki tüm yaşam türleri yükseliş halindeler.
Yükseliş,tüm 1. ve 2. boyut hayat formlarının 3.boyut formuna geçeceği anlamına gelir.İnsanlar ya da 3.boyut hayat formları ise evrim düzeylerine ve niyetlerine göre ya 4.boyutsal dünyalara ya da 5.boyutsal bir'lik düzeyine mezun olacaklar.
Yükseliş şu anda adım adım ilerlemekte ve herkesin arzusu bu yönde olduğu için,o ya da bu yolla ilerlemeye de devam edecektir.
Normalde,gezegenler ve üzerinde enkarne olmuş hayat türlerinin yükselişi,yıkıcı afetlerin yol açtığı ölüm-yeniden diriliş döngüsüyle gerçekleşir.Bu döngüde,İsa tarafından da açıklanmış olduğu gibi,afetler gezegensel ölümlere sebep olur.Bu, yükselişin genel gerçekleşme yoludur ve Evrensel Zeka düzeyinde gayet iyi bilinip anlaşılır.Bu nedenle,antik çağlardan beri "son" olarak nitelendirilen zamanlarla ilgili hep korkunç felaketler kehanet edilmiştir.
Yeniden diriliş,daha yüksek boyutlu dünyada,yeni bir bilinç düzeyinde hayatın tekrar başladığı yükseliştir.Bu,içinde karma kavramını barındıran reenkarnasyon değildir.Yükseliş bir olasılık haline gelmeden önce tüm karmalar temizlenmek zorundadır.
Yükseliş,sadece ruhun göksel dünyalarda var olması değildir;aynı zamanda fizikseldir de.Beden ve ruh "bir varlık" haline gelirken,süreç fiziksel bedeni degisime uğratır.Bu varlık,fiziksel bir ışık bedeni içinde mükemmel bir ışık varlığı olur.
Aslında,yükseliş süreci binlerce yıl önce,Musevilerin Mısır'dan göçleriyle başladı.Musa'nın insanlarını esaretten kurtarması hikayesi yükselişle ilgili bir metafordur.İsa'nın enkarnasyonu bu süreçteki önemli bir dönüm noktasıdır.Çünki bir Avatar olarak İsa,tüm insanların günahlarını ya da Karma'yı yüklenerek,bu enerjiyi ışığa dönüştürmeye muktedirdir.
O'nun bu kefareti( yüklendiği acılarla insanları günahtan kurtarması) nedeniyle,yumuşak bir yükseliş mümkün hale geldi.Bu yükseliş,ışık varlık hali mümkün oluncaya dek adım adım gelişir.
İsa'nın Kefareti Işık Beden gelişim sürecinin başlangıç adımıdır.Bu ilk adımın,deney olarak tamamlanması yaklaşık 2000 yıl aldı.Işık Bedenle bir deney olarak tanışılması Harmonic Convergence'den sadece 7 ay sonra,1988'de gerçekleşti.Bu bir deneydir çünki daha önce yükselişe hiç bu şekilde teşebbüs edilmemistir.
Bu yöntem,gezegenin ve tüm yaşam formlarının fiziksel bedenleri içindeyken,hem ışık derecesi hem de titreşim düzeyinin artışı anlamında,şimdiye kadar hiçbir evrenin yükselişinde denenmemiş bir yöntemdir.
Evrensel Zihin'de bu prosesin nasıl işleyeceğiyle ilgili teoriler vardır ama zaman içinde ulaşılan sonuçlar umulandan farklı oldu.Böyle durumlarda,yeniden düzenlemeler yapılır.
Sonradan vereceğim bilgilere bir temel olması açısından,size Işık Beden sürecini açıklamalıyım.Bu prosesi öncelikle bireysel düzeyde anlamalısınız.Bu bireysel düzey,Işık Beden'in sizi fiziksel,duygusal ve zihinsel olarak nasıl etkileyeceğidir.Sonra,size Işık Beden'in gezegeni ve toplum yapınızı nasıl etkileyeceği üzerinde bilgi vereceğim.
Işık Bedenle ilgili en önemli ve heyecan verici tarafın,bu deneyimin sizin fiziksel kabuğunuzu yüksek benliğinizle tam anlamıyla birleşecek uygun bir araca dönüştürmesi olduğunu düşünüyorum ve bu fiziksel prosesle elele çalışarak gerçekleşir.
Bahsettiğimiz birleşme bir dizi ruh inişiyle (descension of spirit) gerçekleştirilir;hücrelerinizde tuttuğunuz ışığın miktarıyla zamanlanarak.Fiziksel hücrelerde tutulan ışığın miktarı,Işık Beden duzeyinin anahtarıdır ve bu düzey ne kadar yüksekse,beden yoğunluğu da o kadar düşer.Fiziksel bedeninizde tuttuğunuz ışık ne kadar çok olursa,bedeninizin içerebileceği ruh seviyesi de o kadar fazla olur.
Sadece yükseliş yoluna devam ederek,Işık Beden sürecinin sonuna doğru Yüksek Benliğinizle tam anlamıyla birleşeceksiniz.Ruh'un inişi,üstadlığa ait armağanları ortaya çıkartan bir mekanizmadır.
Işık Beden'in 12 seviyesi ya da basamağı vardır ve her seviye tamamlanırken,fiziksel olarak gerçekleşen değişimler hayatın her alanıyla ve ruhla entegre olmak zorundadır.
Işık Beden öyle dizayn edilmiştir ki,siz süreçte ilerlerken,insani meseleleri açığa çıkartır ve seviye yükseldikçe daha derinde kalmış bir tabaka,halledilmek üzere yüzeye getirilir.Bu sizin zihinsel,duygusal,fiziksel ve ruhsal olarak daha berrak hale gelmenize yardımcı olur.
Konular yüzeye çıktığında siz ya Mesih'in konuyu sizin için dönüştürmesine izin vermeyi ya da son 20 yılda kullanımı yaygınlaşan ışık tekniklerinden faydalanmayı seçebilirsiniz (N.L.P,rebirthing vs.)
Her Işık Beden seviyesinin sonunda ego ölümü olarak adlandırdığımız bir "boşluk alanı" vardır ve o,depresyon ya da hiçlik duygusu olarak kendini gösterebilir.Bu "boşluk" yolculuğunuza devam etmeden önce kullandığınız bir dinlenme yeri,bir duraktır.
Bu boşluk alanı, içinde hiçbirşey bulunmayan enerjik bir yerdir ve burada bir sonraki adıma hareket etmeden önce kendiniz ve hayatınız için yeni bir resim oluşturabilirsiniz."Boşluk" bir entegrasyon alanıdır ya da belki bir "koza" olarak tanımlayabilirim ki orada dinlenebilir ve bir sonraki adımda güzel bir kelebek haline gelebilirsiniz.
Işık Beden'in ilk 6 basamağında aşamalı değişimler yapılanmıştır.Bu basamaklarda fiziksel,duygusal ve zihinsel değişimlerle süregiden düzenli ruhsal uyanış kademeleri mevcuttur.
7 den 10 uncu seviyeye kadar Işık Beden prosesi değişir ve belli bir deneyim alanı üzerine odaklanır.Örneğin,7.seviyede çoğunuz ilk "ruh inişi"ni deneyimlediniz ve buna belirgin bir ruhsal uyanış eşlik etti.Bu uyanışla birlikte sizde durugörü,duruişiti,sezgi artışı vs.ortaya çıkmış olabilir.
Bu seviyeyi geçmiş zaman kipinde anlatıyorum,çünki halihazırda gezegen 9.düzeyin başına erişmiş bulunuyor.
Gezegenin titreşim düzeyinden daha düşük titreşim derecesine sahip olmak çok acı verici bir deneyimdir,ki 8.düzeyin altında olanların durumu budur.
Bu yazıyı okuduğunuza göre,eminim ki sizler Işık Beden sürecinin 8.düzeyinin sonlarıyla 11. düzey arasında bir yerde olmalısınız.Eğer daha düşük seviyede olsaydınız,spiritüel odaklı konularla ilgilenmezdiniz.
Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır
(Laurie Gudnason kanalıyla)
Metatron-2 Isık Beden seviyelerine devam..
8.Seviye Işık Beden,alışılmadık beden değişimlerine sebep olur.
Bu seviyede,viral sendromlara benzeyen fiziksel belirtiler çok olağandır.Seviye süresince neredeyse ayda bir soğuk algınlığına yakalandığınızı farkedebilirsiniz.Ayrıca,gözlerin ışığa hassasiyetinin artması ve epifiz bezinin aktive olmasından kaynaklanan başağrıları (gözlerin arka kısmında); işitme yapınızın ışığa geçişe uyumlanması nedeniyle oluşan kulak ağrıları ve hücrelerinizdeki yoğunluğun azalmasına bağlı olarak yüksek miktarda terleme ve ishal deneyimleyebilirsiniz.
Bu tarz değişimlerin ortaya çıkmasının bir başka sebebi,DNA'niza bir üçüncü iplik eklenmesidir.
Bazı kişilerin bedeni,ruh inişi'ne bağlı yoğunluk azalmasına direnç gösterir.Bu direncin en önemli belirtisi kilo artışıdır.İnsan bedeni,ruhsal akışı taşıyabilmek ya da ruh inişiyle başa çıkabilmek adına irileşmeye eğilim gösterir.Kilo almayı durdurmanın en etkili yolu fiziksel egzersizdir.Ancak bahsettiğim, zor egzersizlerdir;ağırlık kaldırmak,bisiklete binmek,koşmak veya yüzmek gibi.Yaptığınız egzersizler kas kütlesi oluşturmaya yönelik olmalıdır.
Her bir seviyede maruz kalınan enerji miktarı alışık olduğunuzdan daha güçlü olacağı için,kas yapmak sinir sisteminizi koruyacaktır.Yağlı doku bu korumayı kaslar kadar iyi yapamaz.Kaslar korumayı,sinir sistemine baskı yapabilecek enerji miktarını çekerek sağlar.Yağlı doku ise,maruz kalınan güçlü enerjiler karşısında,bir anlamda"kızarır" ve bu durum hücrelerdeki insülin reseptörlerine zarar verir;metabolizma dengeden çıkar ve sonuç kilo almak olur.
Egzersizle oluşturulan kas kütlesi sinir sistemindeki fazla yükü alır ve bedeni "ruhu" taşımaya yetecek kadar "büyük" olduğuna inandırır.
Diğer belirtilerden bazıları;gözlerinizi kapadığınızda görebileceğiniz çakan renkler ve geometrik şekiller ya da duyacağınız uğultular olabilir.
Dönüşüme ait bu oluşumlar, köklü bir anlayış ve idrake ulaşmaya olanak sağlar.Gezegeni çevreleyen ağlar, enkarne olmuş tüm yaşam formlarına mesajlar ulaştırır.Bu mesajlar "ışık paketleri " formunda gelir ve hepsi kodlanmıştır.Ben onlara "ışık kodları" diyorum.Bu bilgilerin şifreleri çözülmeli veya bilinçli düşünceye dönüştürülmelidir ki onları anlayıp hayatınızda kullanabilesiniz.Mesajlar,içeriği vermek ve yüksek boyut frekanslarında enerjisel açıdan neler olduğunu açıklamak için hazırlanmışlardır.Eğer uğultular duyan biriyseniz,lütfen bunu rehberlerinize bildirin.Onlar size ışığa geçişte yardımcı olmaya çalışıyorlar;ama siz eğer bildirmezseniz duyup duymadığınızı ayırdedemezler.Rehberleriniz,sizden bir karşılık görünceye kadar,işitilebilir "ışık kodları" nın sesini ve frekansını yükselterek yardımcı olmaya devam edeceklerdir.Uğultu halinde duyulan "ışık kodu" fiziksel anlamda çok rahatsız edici hale gelebilir.Eğer bu tür bir belirti deneyimliyorsanız,rehberlerinizden ses ve frekansı rahatsız edici ve zayıf düşürücü olmayacak bir seviyeye indirmelerini isteyin.
8.seviye değişimleri bir insan için 2 yıl kadar sürebilir.Gezegen için ise 3 yıl almıştır.

9.seviyede,ruhsal açıdan 7.,fiziksel açıdan ise 8.düzey değişimlerini hayatınıza entegre edersiniz.Bu seviyede ilişkiler ana odağınız olur.Çünki ilişkiler,kendinizi ve sizde meydana gelmiş değişiklikleri test etme araçlarınızdır.Bu devrede,kontrol ya da manipulasyona yönelik bazı ilişkilere toleransınızı kaybettiğinizi görebilirsiniz ve pek çok ilişki de bu dönemde sona erer.
Siz ayrıca,yeni var oluşunuza uyumlanırken,dünyadaki işinizin değiştiğini de farkedebilirsiniz.
İlişkilere bu derecede yoğun odaklandığınız 9.seviye Işık Bedenin "boşluk" dönemi çok acı verici olabilir.Çünki bu boşluk dönemi kendinizle tamamen yalnız kalmanızı talep eder.İlişkilerin en önemlisi kendinizle olan ilişkinizdir,öyle değil mi?
9.seviye oldukça güçlü bir ruh inişiyle biter(bazen de öyle başlar),ki bu durum kendi sürecinizde ilerlerken bir başka yeni enerjiye uyumlanmanızı sağlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://saimbeylitayfasi.forum.st
Safak Yeter
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 350
Forum Seviyesi : 682
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 26
Nerden : Adana

MesajKonu: Geri: Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır (Makale)   Paz Mayıs 17, 2009 9:05 am

Devamı...

10.seviyenin başında yaşam gözünüze yeni görünür.Kendinizi yeni doğmuş gibi ve çok duyarlı hissedebilirsiniz.10.düzey,sizi üstadlığa ait yeteneklerinize taşıyacak ruhsal uyanışın başladığı yerdir.Bu yetenekler ya da ruhun armağanları,siz enerjisel açıdan berraklaştıkça daha güçlü hale gelecektir.
10.seviyedeki odağınız bu ruhsal armağanları ortaya çıkartmak ve onları fiziksel,günlük hayatınızda kullanabileceğiniz hale gelmektir.Sizin en büyük doğal ruhsal armağanınız 10.düzeyde ortaya çıkacaktır ve diğer armağanlarınız da tedricen kendini gösterecektir.Sizden bu armağanlarınızla yaşamanız talep edilecektir.
Sözgelimi,eğer siz bir durugörürseniz,kararlarınızı fiziksel algınıza göre değil,durugörü algınıza göre almalısınız.10.düzey süresince durugörü işleviniz fiziksel görüş gücünüzün önüne geçecektir.Günün birinde,açıkça 3 kaldırım gördüğünüzü farkedebilirsiniz.Ayağınızı tam nereye koyacağınız hususunda kafanız karışabilir.Çünki gördüğünüz fiziksel kaldırım,eterik olan ve dördüncü boyuta ait kaldırım olacaktır.Eğer fiziksel görüş gücünüze değil de, durugörürlüğünüze tam itimat ederseniz,nereye basacağınızı bilirsiniz.Eğer,fiziksel görüşünüze göre hareket ederseniz ortalık yerde düşme deneyimleri yaşayabilirsiniz.Neticede,bu görüş şekliyle nasıl işlev göreceğinizi öğreneceksiniz.
Berrak hale gelirken gerçekleşecek şeylerden biri,duygusal ve zihinsel bedenlerde depolanmış enerjinin salınması ve o enerjinin yaratılan mucizeler içinde kullanılabilirliğini sağlayacak şekilde ruhsal bedene yerleştirilmesidir.
Bir Avatar'la sıradan bir insan arasındaki fark, enerjinin hangi enerji bedeninde yerleşmiş olduğudur.Sıradan birinin tüm enerjisi,duygusal bedeni içindeki duyguları ve anılarında ve zihinsel bedeni içindeki düşünce ve inançlarında kilitlenmiştir.
Sıradan birinin ruhsal bedeni dümdüzdür,çünki duygu ve düşüncelerin taleplerinden geriye hiç enerji kalmamıştır.Bir Avatar'ın ise tertemiz bir duygusal ve zihinsel bedeni vardır.Avatar'ın süptil bedenlerinin içerdiği tüm enerji ruhsal bedeninde depolanmıştır.Bir üstatta,duygular için gereken enerji AN'da ruhsal bedenden duygusal bedene akar ve duygusal aktivite sona erince ruhsal bedene geri gönderilir.Aynı şekilde bir düşünce için gereksinim duyulan enerji ruhsal bedenden zihinsel bedene akar ve düşünce tamamlanınca ruhsal bedene geri döner.Bu durum Avatar'ın enerjisini kendi arzusu doğrultusunda kullanabileceği şekilde özgür kılar.
Ruhsal enerji bir Avatar için tamamen ulaşılabilir durumdadır.Çünki düşünceler,inançlar,duygular ve anılarla tüketilmez.

Bu anlatılan enerji yapısı,10.ve 11.Işık Beden seviyeleri süresince herbirinizin oluşturması gereken yapıdır.Bu durum,düşüncelerinizin fiziksel realitede gerçekleşmesi gibi mucizelere olanak sağlayacaktır.
11.seviye Işık Beden 10.düzeyin doğal ilerleyişi içinde kolaylıkla geçilen bir düzeydir.Öyle ki,sıçrama farkedilmez bile.Ruhsal yetenekler gelişmeye devam ederken,görünüş de değişmeye başlar.Fiziksel bedeniniz ışık saçıp parlayan ve çok güzel görünen bir beden haline gelir.Çevrenizdekilerin ne kadar genç göründüğünüzü,tarif edemeyecekleri bir şekilde değiştiğinizi söylediklerini duyabilirsiniz.
11.seviye daha derinlerdeki duygusal konularınızı ortaya çıkarır.Bu düzeyde,ölüm ve yok olmakla ilgili inanç ve düşünce kalıplarınızı ele almanız gerekir.
Kendinizi en derin korkularınızı kafanızın içinde(ve hatta fiziksel olarak bile) yaratırken bulabilirsiniz ki,onları bu şekilde deneyimleyerek tamamen temizlersiniz.
10.seviye tamamlandıktan sonra duygusal ve zihinsel bedenlerinizde kalmış enerjinin 11.seviyede ruhsal bedene aktarılması gereklidir.Eğer 10.düzeyde bu konuları halletmemişseniz ,onları 11.seviyede ele alabilmek için açığa çıkarırsınız.Fakat 11.Işık Beden seviyesinde aslında, korkunun kendisinden başka korkulacak hiçbirşey yoktur.
Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır
(Laurie Gudnason kanalıyla)
Metatron-3 12. Isık Beden Seviyesi
12.seviye Işık Beden, Yükseliş'tir.Bu seviyenin işareti , Merkaba'nın bedeninizin kalp merkezine gelmesidir.Merkaba en kolay şekilde "altın bir ışık topu" olarak tanımlanabilir.O,yükseliş taşıtınızdır ve kalp merkezinize gelişi, bir'lik dünyasının 5.boyutuna kişisel yükselişinizin başlangıcıdır.
Yükseliş,bireysel düzeyde,bir grup içinde veya kollektif deneyimin bir parçası olarak gerçekleşebilir.Tekbaşınıza da olsa,bir grubun parçası olarak ya da gezegensel değişim sonucu da olsa ,hazır olduğunuz zaman yükseleceksiniz.Hangi yolla olursa olsun,yükseliş için belli bir süre yoktur.Bireysel düzeyde yükseliş gün be gün gerçekleşmekte.Bu sene,yani 1995,Harmonic Convergence'den sonra enerjinin fiziksel bedendeyken 5.boyut bilincine geçişe uygun hale geldiği ilk senedir.
Işık Beden deneyine gönüllü hizmet etmek için enkarne olan pek çok varlık vardır.Onlar yükseliş sürecine ilk girenlerdir.Geri kalanlarınız için Işık Beden programı siz hazır oluncaya kadar devam edecek ve sonra geçişi gerçekleştireceksiniz.Yükseliş çok basit bir şeydir.Bir anda gerçekleşen bir değişiklik,fakat hala buradasınızdır.Güneş parlamaya ve yıldızlar göz kırpmaya devam edecek.Fark ise "sevinç" olacak;sevinçle yaşayabilmeniz ve sevinci hissedebilmeniz..
Birisi için yükselişin gerçekleştiğini belirlemenin en kolay yolu,onun hayatındaki sevincin niteliğine bakmaktır.Eğer bu kişi en müthiş hayallerini hayatının gerçekleri haline getirerek yaşamaya başlamışsa,yükseliş de başlamış demektir.
Ben,Metatron,sevinci, samadhi hali,esrime,kendinden geçme olarak tarif edebilirim.O,Tanrı'yla bir'lik halidir.Ayrıca merkezinizde bulunmak olarak da tanımlanabilir.Bu hali,meditasyon esnasında enerji akarken de deneyimleyebilirsiniz ve o durumdayken herşeyle tam bir kozmik bir'lik hissedersiniz.Sizi memnun,mutlu kılan her ne varsa ya da sevinç olarak tanımladığınız herşey sizi o hale taşır.
Eğer bir spiritüel grup içinde çalışıyorsanız,süreçte bir dizi hızlı geçiş yaşamanız mümkün olacaktır.Grubunuzdaki bir kişi Merkaba'yı farkettiğinde hepiniz bunu alırsınız ve kısa süre sonra siz de onun tam anlamıyla farkında olursunuz.Grubun her üyesi,bunun gerçekleştiğini hemen farkedemeyebilir fakat en azından farketmeye hazır bir kişi vardır ve sonuç olarak tüm grup bundan yararlanacaktır.
Yükseliş üzerinde çalışan bir grup çok büyük bir avantaja sahiptir.Çünki,5.boyut bilinci bir'lik bilincidir veya başka bir deyişle grup bir'dir.
Bir grupla çalışmak muazzam bir sinerji yaratır; ki bu durumdayken her biriniz yalnızken olacağınızdan çok daha güçlüsünüzdür.Bu durum her bir üyeye hem birey olarak, hem de bir'lik bilinci içinde, grupla etkileşimi öğrenme şansı yaratır.Bu,herkesin yapması gereken bir 5.boyut bilinç sıçramasıdır.
Yükseliş üzerinde odaklanan bireyler ve gruplar aynı zamanda, hayatlarını tam bir sevinç yapıtı haline getirmeye yönelik yaşamaya da odaklanmalıdırlar.Böyle yaparak hayatı sevinçle yaşamaya başlar ve sonra sevincin ta kendisi haline gelirler.
Herbiriniz bunu yaptığınızda,günlük hayatınız içinde iletişim kurduğunuz herkesi yükseltmeye başlayacaksınız;sevinç enerjisini yayarak ve o frekansla canlandırarak.
Kitlesel yükseliş,gezegen üzerinde yükseliş sürecini yaşayan insanların çoğunluğu bu sevinç haline geldiğinde olacaktır,daha önce değil.Bunun sebebi,bu gezegensel deneyimin,özgür iradenin bir parçası olmasıdır.Evrenin bu boyutunda özgür irade ilahi yasadır.
Çoğunluğunuz sevinçle yaşadığınızda,gezegensel deneyim sevgi ve birliğe hareket edecektir.Yine,çoğunluğunuz kutupsallık oyunundan vazgeçip sevinç ve birliğe geçmeyi seçtiğinde kitlesel yükseliş gerçekleşecektir.O zaman gelinceye kadar,ki gelecektir,Işık Beden süreci devam edecek.Yükseliş, süreceği kadar sürecek ve sonunda insanlık,kollektif bir grup olarak,büyük olayın zamanlamasına karar verecek.Özgür irade yasası,ne en büyük amaçlar için ne de yükselişi gerçekleştirmek için değiştirilemez.
Bu bilgilerle vurgulamayı istediğim şu ki,herbirinizin Tanrı'ya,tüm insanlığa,gezegene ve kendinize hizmet etmesinin en iyi yolu,hayatı sevinci temel alarak yaşamanızdır. Hayatınızı değerlendirirken insafsız olun ve size sevinç vermeyen herşeyi yaşantınızdan temizleyin.Bütün eski duyguları ve eski meseleleri bırakın gitsinler;çünki onlar sevinç duygusunu getirecek enerjiyi tüketirler.Bu sürece ve ilerlediğiniz yolda sevinçle yaşamayı öğrenmeye odaklanırsanız,olmayı arzu ettiğiniz ruhsal üstatlar haline geleceksiniz.Böylece, sadece var olarak,karşılaştığınız herkese yardım edecek ve ayrıca sevinç enerjilerini gezegen için demirleyerek,o'nun yeni düzeyine doğumunda yardımcı olacaksınız.Tanrı'yla birliğin bu huşu verici hali,herkese açık olan potansiyelin bir parçasıdır.
Sevinç yolu,yükselişi çok kolaylaştırır;bunun için her bireyin yapması gereken sevince odaklanmak ve kendi hayatının tüm sorumluluğunu almaktır.Hayatı bir "sevinç başyapıtı" gibi yaşayın.
İçinde yaşadığımız bu zamanlarla ilgili kehanet edilen gezegensel değişiklikler pek çokları için korkutucudur.Fakat korkunun kendisinden başka korkacağınız hiçbirşey olmadığı için,Işık Beden sürecinin gezegenin muhtemel geleceğini nasıl değiştireceğiyle ilgili bilgiler vereceğim.
Sürecin fiziksel ve kişisel anlamda sizin üzerinizdeki etkilerini tanımladım.Şimdi Işık Bedenin gezegen üzerindeki etkilerini açıklayacağım.Çünki o da fizikseldir ve sizin fiziksel hayatınızı ayakta tutan temeldir.
Siz ışık varlık haline gelirken gezegen de değişir.O bir kristal ve ışık küre haline geliyor.
Işık Beden deneyimi 1988'de başladığında,gezegen 3.seviye Işık Bedene geçmişti.Her sene bir üst seviyeye çıktı; 1989 da 4.seviyeye,1990 da 5.seviyeye ve 1991 de 6.seviyeye.
Gezegen,11.01.1992'de 11:11 kapısıyla birlikte 7.seviyeye girdi ve 5.5.1992'deki bir sonraki kapı açılışına kadar bu düzeyde kaldı.
Bu kapıyla,gezegen için 8.seviye Işık Beden süreci başladı ve bu düzeyle birlikte yeryüzü değişimleri muhtemel hale geldi.
Gezegensel geçişler daima,benim "kapı" olarak adlandırdığım bir dizi teknolojiyle başlatılır.Bu kapılar,evrenin daha yüksek bir boyutundan bu boyuta açılan enerjisel kanallardır.Bu kanallar,kitle bilinci için,gezegenin titreşimi ve boyutsal frekans degişimleri için gereken enerjilerin aktarıldığı oluşumlardır.
Bir kapı,uzaylı kardeşlerin ve yüksek boyut frekanslarından pek çok varlığın yardımıyla oluşturulur ve yine o yardımlarla enerjiler hedeflenen amaçlar için rafine edilir.
Bir kapının amacının belirlenmesi ve zamanlaması Işık Konseylerinin veya Karmik Kurulun ve Büyük Beyaz Kardeşliğin görevidir.Bu konseyler süreci izler ve ihtiyaç duyulduğunda yardımlarını sunarlar.
5.5.1992 kapısının amacı,gezegenin yoğunluğundaki azalmadan kaynaklanması muhtemel yeryüzü afetlerinin önlenmesiydi.Bu felaketler arasında en büyüğü kutup kaymasıydı.
5.5.1992 kapısı Tanrı'nın İçnefesi ve Tanrı'nın Dışnefesi arasında geçişi başlattı; genişleyen bir evren ve daralan bir evren arasında..
Bu kapı,5.5.1992,iki yön arasında "durgun zamanı" oluşturdu.Bu durgun zaman 2012'ye kadar ,yani nefesin dışarı verilişinin başlangıcına kadar sürecek.
Bu fiziksel evren, parcalara ayrılarak genişlemekte;daralma ise tüm parçalarin bir'liğe doğru birleşmesidir.
Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır
(Laurie Gudnason kanalıyla)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://saimbeylitayfasi.forum.st
Safak Yeter
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 350
Forum Seviyesi : 682
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 26
Nerden : Adana

MesajKonu: Geri: Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır (Makale)   Paz Mayıs 17, 2009 9:05 am

Metatron 4
Enerjinin yönünde bir değişime imkan tanıyan 5.5.1992 kapısı,gezegeni çevreleyen ağın yapısında bir ayarlama yapmak açısından da kullanılmaya uygundu.
Gezegenin eterik ağı,onun ley hatları veya enerji ırmakları için bir model oluşturur.Ağ,gezegenin enerjisel organıdır ve bedeninizdeki sinir sistemiyle karşılaştırılabilir.Bu ağlar,belli zamanlardaki belli amaçlar için yapılandırılıp programlanmıştır ve düzenli olarak değiştirilirler.
Atlantis zamanından sonra,ekonomik güç ağları Batı Yarımküre ve spiritüel güç ağları Doğu Yarımküre üzerine yerleştirilmişti;fakat uykudaydılar.Bu ağlar,Yeni Dünyanın kolonizasyonunun başlamasıyla aktive edildi ve doğudan batıya doğru kaydırıldı.Bunun anlamı,5.5.1992'den sonra spiritüel güç ağlarının Batı Yarımküre üzerine geçirilmiş olmasıdır.Ağ kayması,enerjisel bir tersine çevirmeyi temsil eder ve kutup kaymasına karşılık gelir.Ancak fiziksel bir kayma değildir.Bu, kesinlikle yapılması gereken bir değişiklikti.Gezegen ve üzerindeki her türlü yaşam formu enerjisel yönlerini değiştirmek zorundaydı,çünki evrensel enerji akımları değişmişti.Eğer ağda kaydırma yapılamasaydı,enerjideki yön değişimi,3 ay içinde fiziksel bir kutup kaymasına sebep olacaktı.Ağın kayması,kutup kaymasının oluşturacağı aynı enerji yapısının oluşmasını sağladı;fakat fizikselden çok enerjisel düzeyde.Yeryüzü felaketlerinin gerçekleşme olasılığı ağ kaymasından sonraki 9 aylık sure içindeydi.
Yapılan ayarlama öyle ağır bir işlemdi ki,başarmak için, insan biçiminde olan,olmayan ve yükselmiş pek çok varlığın yoğun gayreti gerekti.Ayrıca,potansiyel felaketlerin bertaraf edilmesi,uzaylı kardeşlerin ve gemilerin de yardımını gerektirdi.Ağın kaydırılmasından itibaren felaketleri önlemek ya da mümkün olabilecek en az can kaybıyla geçirebilecek şekilde zamanlamak adına,gezegensel değişiklikler hep bu varlıklar tarafından idare edildi.
Gezegen 8.düzeyini tamamladığı için,bu felaketlerin gerçekleşme olasılığı şimdi çok düşüktür.Bu demektir ki,gezegen sağlam kalırken,Işık Beden'e geçiş süreci muhtemelen işlemeye devam edecektir.Yani yükselişin, ölüm-yeniden diriliş döngüsüyle gerçekleşeceği konusunda korku barındıran pek çoğunuz bu korkularını bırakabilirler.Zaten,önceden tahmin edilen felaketlerin gerçekleşmesi yerine,Işık Beden sürecinin devam edeceğini potansiyel olarak görmek en kolayı değil mi?
Ağ kayması ayrıca,boyutsal evrenin daralmasını (bir'liğe doğru) işaret eden diğer ilahi olayların gerçekleşmesinden önceki son 20 yıllık devreyi de harekete geçirdi.Bu 20 yıllık devre yükseliş planı içinde,Işık Beden işlemi açısından bir "yap ya da öl" devresidir.
Ağın kaydırılması,değişim döneminde ışık işçileri olarak bilinenlere yardımı olması adına,gezegensel frekansların alt 4.boyut frekansları düzeyine çıkması için planlandı.
Bu durum gezegenin titreşimini astral dünyalar düzeyine getirdi.Bu dünyalarda hala kutupsallık ve illüzyon devam eder ;fakat çok daha az fiziksel olarak.
Bu herbirinizin kendiniz için sevinç potansiyellerini açmaya başlamanızı mümkün hale getirir ve bunu yaparken felaketler de daha küçük olasılıklar haline gelir.
Spiritüel gücü, yaratım için kullanmayı bilenler ve öğrenmekte olanlar,ağın yeni konumundan kaynaklanan enerjileri,yeryüzünde kendi kişisel cennetlerini yaratmakta kullanabilirler.Pek çoğunuz bu konuda yardım rica ediyordunuz;pek çok ışık işçisi düşünce yoluyla madde oluşturabilmeyi,objeleri hareket ettirip levitasyon yapabilmeyi istedi.Onlar ayrıca,hiç boşalmayacak birer cüzdana sahip olmayı da istediler.Ağ kaymasıyla gerçekleşen boyutsal değişim size,yukarıda sayılan yeteneklere sahip olacağınız yaşam yerini sağlamıştır.Kayma sonucu madde yoğunluğunun en az 1/3 oranında azalması,bu yetenekleri olası kılıyor ve enerjiyi veya gücü fiziksel dünyada yaratımlar için kullanmak isteyenlerin işini son derece kolaylaştırmış oluyor.Buna muktedir olanlar,sadece 4.boyutsal dünyalara yükselme seçimine değil,ki şu anda zaten bu titreşim düzeyindesiniz,5.boyutsal dünyaya geçiş seçimine de sahip olacaklardır.Bunun için gereken şey,hayatınızda o düzeydeki titreşime ve sevinç niteliğine erişebilme kabiliyetinizdir.
Herbiriniz bir sağ bir de sol beyine sahipsiniz ve her ikisi de kendi belirlenmiş amaçlarına gore işlev görürler.Hepinizde bir taraf diğerine gore daha baskındır."Yukarısı nasılsa aşağısı da öyledir" gerçeği gezegen için de geçerlidir.Spiritüel uyanış sürecindeki bir insanda,beynin her iki bölümünün de dengelenip eşit hale gelmesi durumu gezegen için de oluşması gereken durumdur.
Gezegenin sol beyni,yani Batı ve sağ beyni,yani Doğu yeni bir dengeye ulaşmak zorundadır.Doğu ve Batı, yükseliş sürecinin işlemesi için,fiziksel hayat içinde eşitlenmiş hale gelmelidir.
Ağ kaymasının yarattığı olanaklardan biri,Batı'ya ruhsal üstatlık ve güç fırsatı ve Doğu'ya yeni bir ekonomik ve siyasal güç fırsatı sağlamasıdır.Kayma,bu yaşam diliminde Batı'nın tam bir spiritüel yetkinlik içinde olmasını muhtemel kılmıştır.
Batı dünyası ruhsallığı nasıl deneyimleyeceği konusunda asla iyi bir modele sahip olmamıştı.Bu nedenle çoğunuz Doğu dinlerini benimsediniz veya ruhsal yolda ilerlerken manastır hayatı yaşamaya geçtiniz.
Ağın yeni konumu,Batı akıl ve kültür tarzına uygun,oldukça yeni bir spiritüalite getirecektir.Hepinizin şunu bilmesi önemlidir ki,artık manastır hayatı sürdürmek,kendinizi günlük hayattan soyutlamak veya sadece çileci hayat tarzı yaşamak uygun değildir.Dünyanın içinde olmalısınız ve bu yeni ruhsal yol,yaşamınızın çeşitli bölümleri arasında denge ve birleşmeyi sağlıyacaktır.
Spiritüel yolu,dünyada yaşarken,aile hayatına,iş hayatına devam ederken yürüyeceksiniz.Günlük hayatınızın tüm veçheleri ruhsal hale gelecek.Bu,Doğu Yarımküredeki ülkelerde yaşayan ve çalışanların bu hayat diliminde politik güç ve ekonomik refah deneyimlemeleri için bir denge yaratacaktır.
Bu durumda 3.ve 4. boyutsal dünyalara özgü kutupsallığı elimine etmek için gereken Karmik düzen yeni bir dengeye gelecektir.
Ağ kayması tüm bedeninizin kutupsallığını tersine çevirerek fiziksel yapınızı etkiler.Pek çok insan 1992'den beri bu yeni enerjik duruma alışmaya çalışıyor.Bu da Işık Beden işleminin hız almasına sebep oluyor ve tabii ki hız da fiziksel yan etkilere yol açıyor.
Ayrıca ağdaki kayma gezegenin elektromanyetik alanını da tamamen tersine çevirmiştir.O,ışığın yedi şehrinde fiziksel ve ruhsal olanın birleşmesini de sağlamıştır ki bu şehirler Doğu Yarımküre'den Batı'ya kaymışlardı.
Işık şehirlerinin herbirinde bir üstat yaşıyor ve şu an Kuzey Amerika kıtasının,yaşadıkları yerlere yakın bölgelerini enerjiyle besliyorlar; üstatların enerjisini insanlara aktarmak ve kitleleri uyandırmak için.
Işık şehirleri;Mount Rainier'de,Salt Lake City,Denver,Stone Mountain Georgia yakınlarında,Hilton Head'in sahil kesiminde,ABD ve Kanada sınırındaki Detroit'in kuzey ve batı bölgelerinde ve Buffalo New York'tadır.
Ek çapalar olarak, Shamballa doğudan Baja yakınlarındaki bir bölgeye ve Avalon da Güney Oklahoma'ya kaydırılmıştır.
ABD'nin güneybatısı ve kuzey Mexico'daki Altın'ın yedi şehri ise yeniden uyandırılmıştır ve Missouri eyaletinde Cennet Bahçesi'ne kapılar açılmıştır.
İçnefes ve dışnefes arasındaki alan ise hala sessizdir.Bu sessiz enerji sayesinde herbiriniz,kendiniz için ne arzu ediyorsanız onu yaratabilirsiniz.Işık şehirlerinde üretilen ve o bölgelerdeki üstatlar tarafından aktarılan enerjiler sizin yardımcınızdır.Bu enerjileri dilediğiniz gibi kullanın.
Şu gerçektir ki,ışık işçileri yükselmiş üstatlar haline gelme ve dönüşüm olarak bilinen değişimleri kendileri adına yaratma seçimine sahiptirler.Yükselmekte olan diğer insanlar ise 3.boyut farkındalığından 4.boyut farkındalığına geçeceklerdir.
(Laurie Gudnason kanalıyla)
(Çeviri: Gamze Yetişir)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://saimbeylitayfasi.forum.st
 
Yükseliş Hayatı Sevinçle Yaşamaktır (Makale)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Felsefe & Edebiyat :: Felsefe-
Buraya geçin: